تبلیغات
مقاله های مهدوی
مقاله های مهدوی

 «آرماگدون» نام واقعه ایست كه مسیحیان باور دارند در آخر الزمان روی خواهد داد. این واقعه مانند همان اتفاقی است كه مسلمین و بالاخص شیعیان در باره ظهور انقلابی الهی برای برپایی عدالت و حكومت جهانی خداوند به آن معتقدند. هرچند كه در انجیل عهد جدید و عتیق خود كه ترجمه ایست تفسیری و موثق برای ایرانیان مسیحی شده كالیفرنیا نامی از آرماگادان ندیدم ولی توصیف واقعه در سراسر عهد عتیق و بالاخص پس از كتاب دانیال نبی كه تفسیر خواب «نبوكدنصر»، پادشاه بابل همزمان با سال سوم سلطنت «یهویاقیم» پادشاه یهودا (دانیال:1) و حدود سلطنت داریوش مادی فرزند خشایارشا كه حكومت می كرد (دانیال:9) می باشد به وضوح قابل رویت است. آرماگادان زمانی است كه می گویند تعبیر خواب نبوكدنصر محقق میشود. نبوكد نصر خواب هایی دید كه بنا بر انجیل، جبرییل تعبیر آن را بر دانیال چنین آورد كه در ذیل می یابید:
-------------------------
:: تفسیر خواب دانیال:
«وقتی سعی می كردم معنی این خواب را بفهم ناگهان وجودی شبیه انسان برابر من ایستاد و صدایی از آن سوی رودخانه اولای شنیدم كه گفت: ای جبرئیل معنی این خواب را به دانیال بگو! پس جبرئیل بسوی من آمد و من وحشت كردم و رو به زمین افتادم. او به من گفت: « ای انسان خاكی آنچه دیدی مربوط به زمان آخر است.» در حالیكه او سخن می گفت من بیهوش بر زمین افتادم. ولی او مرا گرفت و بلند كرد و گفت: «آمده ام تا بگویم در روزهای سخت آینده چه پیش خواهد آمد. آنچه دیدی مربوط به زمان تعیین شده آخر است. آن قوچ دو شاخ را كه دیدی پادشاه ماد و پارس است. آن بز نر پادشاه یونان است و شاخ بلندی كه در وسط دو چشمش بود اولین پادشاه آن مملكت می باشد. آن شاخی كه دیدی شكست و چهار شاخ دیگر به جایش درآمد به این مفهوم است كه امپراطوری یونان چهار قسمت خواهد شد و هر قسمت پادشاهی خواهد داشت ولی هیچكدام به اندازه اولین پادشاه بزرگ نخواهند بود. در پایان سلطنت آنها وقتی شرارت آنها از حد بگذرد پادشاه دیگری به سلطنت خواهد رسید كه بسیار ظالم و مكار خواهد بود. او قدرت زیادی كسب خواهد كرد ولی نه با توانایی خودش. او عامل تباهی و خرابی خواهد بود و هر طور بخواهدعمل خواهد نمود و دست به كشتار قدرتمندان و قوم مقدس خدا خواهد زد. با مهارت نقشه های خود را عملی خواهد كرد و با یك حمله غافلگیرانه عده زیادی را از بین خواهد برد. آنقدر مغرور خواهد شد كه بر ضد «سرور سروران» خواهد برخاست ولی سرانجام نابود خواهد گرید ولی نه با
قدرت بشری. خوابی را كه درباره قربانی های صبح و عصر دیدی به وقوع خواهد پیوست. ولی تو این خواب را مخفی نگهدار زیرا در آینده بسیار دور واقع خواهد شد. آنگاه من چند روزی ضعیف و بیمار شدم. سپس بپاخاستم و به كارهایی كه پادشاه به من سپرده بود مشغول شدم. ولی رویایی كه دیده بودم فكر مرا مشغول كرده بود زیرا درك آن مشكل بود.»
------------------------
البته گروه جدیدی از مسیحیان بر اساس این پیش بینی مذهب خاص خود را كه تقریبا هیچ ایدئولوژی جدیدی ندارد در برابر مسیحیت تابع كشیشان قرار می دهند. در یكی از كتابچه های این گروه كه به «گواهان یهوه» معروفند آمده است: در نتیجه گواهان یهوه اگر چه مالیاتشان را می پردازند و از قوانین سرزمین محل سكونتشان اطاعت می كنند اما در سیاست در گیر نمی شوند. این گروه در انگلیسی Jehovah\'s Witnesses نامیده می شوند.

خلاصه اینكه «گواهان یهوه» معتقدند كه بزودی امپراطوری آمریكا و انگلیس كه در خواب نبوكد نصر دو پای مجسمه را نشان می دهند از طرف خدا خواهند شكست همانطور كه سر مجسمه كه نمایشگر امپراطوری بابل و سینه آن بیانگر امپراطوری پارس و یونان و كمر آن نشانگر رومیان است فرو خواهند ریخت و این همان مجسمه دجال است كه به همراه موسیقی در میان مردم زمان خود پرستش می شوند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 30 مرداد 1388 توسط مهدویون عصر ظهور
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

   دانشنامه مهدویت

لینكستان

آمار سایت

   لوگوی دوستان