تبلیغات
مقاله های مهدوی
مقاله های مهدوی

علت بدنامی اسرائیل ؛

مروری گذرا بر مهم ترین قتل عام های رژیم صهیونیستی

صهیونیست‌ها از بدو تاسیس دولت اسرائیل، کشتارهای زیادی را علیه غیر نظامیان انجام داده‌اند که جز بدنامی ارمغانی را برای این دولت به همراه نداشته است . در اینجا برخی از مهمترین کشتارهای به وقوع پیوسته در قرن بیستم را بررسی می‌کنیم .


به قلم: میثم منصوری کیا
...............

کشتار دیر یاسین
دیر یاسین نام دهی کوچک نزدیک قدس می‌باشد. تعداد ساکنان این ده در سال 1948 نزدیک به 700 نفر بودند. در 10/4/1948 این ده شاهد هجوم 3 گروه مسلح به نام ارگون به سرکردگی مناحیم بگین، گروه شتیرن به سرکردگی اسحق شامیر و گروه هاگانا به سرکردگی دیوید بن گوریون بود. در این یورش که با مقاومت ساکنان ده همراه بود 250 نفر که بیشتر آنها را زنان، کودکان و سالمندان تشکیل می‌داد کشته شدند. همچنین در این حمله فجایع دیگری از جمله تجاوز جنسی، مثله کردن، پاره کردن شکم زنان باردار و منفجر کردن منازل نیز رخ داد .

کشتار حولا
بامداد 31/10/1948 نیروهای اسرائیلی به سرکردگی مناحیم بگین به حولا شهر کوچکی در لبنان حمله بردند . در این حمله نیروهای اسرائیلی مردان شهر را اعدام نمودند و منازل مسکونی را منهدم کردند . همچنین ده‌ها نفر از کشته شده‌ها را در گورهای دسته جمعی دفن کردند. این فاجعه باعث مهاجرت اکثر اهالی این منطقه به بیروت شد. در این کشتار 90 لبنانی کشته شدند .

کشتار کفر قاسم
در روز 29/10/1956 کفر قاسم دهی نزدیک شهر قلقیلیه در فلسطین هدف حمله نیروهای صهیونیستی قرار گرفت. در این حمله که در ساعت 5 عصر و هنگام بازگشت اهالی ده از مزارع صورت گرفت 49 نفر کشته شدند . این کشتار با شعار «‌بدون عاطفه باش تا خدا رحمتت کند» به وقوع پیوست .

کشتار حانین
نیروهای اسرائیلی در 26 نوامبر سال 1967 بعد از حدود 3 ماه از محاصره روستای حانین در لبنان وارد این روستا شدند و اقدام به قتل ساکنان با تبر کردند. همچنین منازل را آتش‌زده و آنها را با خاک یکسان کردند .

کشتار یارین
در این کشتار که در سال 1974 به وقوع پیوست نیروهای اسرائیلی پس از ورود به شهر کوچک یارین در لبنان 17 منزل را ویران و 9 نفر را به قتل رساندند .

کشتارعیترون
عیترون نام شهری کوچک در جنوب لبنان است. این شهر در سال 1975 بر اثر انفجار یک بمب کارگذاشته شده توسط نیروهای اسرائیلی شاهد کشته شدن 9 کودک بود .

کشتار بنت جبیل
در سال 1976 نیروهای اسرائیلی پنجشنبه بازار شهر کوچک بنت جبیل در لبنان را بمباران کردند. این بمباران منجر به کشته شدن 23 و زخمی شدن 30 نفر شد .

کشتار اوزاعی
در سال 1978 نیروهای هوایی اسرائیل واحدهای مسکونی و موسسات تجاری منطقه اوزاعی در نزدیکی بیروت را هدف قرار دادند. در این حادثه 26 نفر کشته و 30 واحد مسکونی کاملا ویران شد .

کشتار راشیا
در سال 1978 توپخانه اسرائیل 15 لبنانی را که به سمت کلیسای شهر کوچک راشیا روانه بودند به قتل رساند .

کشتار کونین
نیروهای اسرائیلی در سال 1978 ده کونین در لبنان را مورد هدف قرار داد. در این حمله 29 نفر که اکثرا کودک بودند، کشته شدند .

کشتار عدلون
در سال 1978 کماندوهای اسرائیلی مستقر در ساحل عدلون در لبنان 20 نفر از افرادی را که در 2 ماشین در حال حرکت بودند هدف قرار داده و به قتل رساندند .

کشتار عباسیه
در سال 1978 نیروی هوایی اسرائیل مسجدی را در شهر کوچک عباسیه در لبنان که تعدادی از خانواده‌ها در آنجا پناه گرفته بودند را هدف قرار داد. در این بمباران هوایی 112 نفر که بیشتر آنها زن و کودک بودند کشته شدند .

کشتار صبرا و شتیلا
در سال 1982 نیروهای اسرائیلی با همکاری برخی از نیروهای نظامی لبنانی دست نشانده با نقشه وزیر جنگ آن زمان آریل شارون به اردوگاه‌های صبرا و شتیلا در نزدیکی بیروت که برخی از پناهندگان فلسطینی را در خود جای داده بودند حمله کردند و حدود 800 نفر فلسطینی به اضافه تعدادی لبنانی را به قتل رساندند .

کشتار سحمر
نیروهای اسرائیلی در سال 1984 پس از اشغال شهر کوچک سحمر در لبنان اهالی را در میدان شهر جمع کرده و پس از آن روی آنها آتش گشودند. در این حادثه 13 نفر کشته و 12 نفر زخمی شدند .

کشتار بئر العبد
در عملیاتی که موساد آن را در سال 1985 طرح ریزی کرد بر اثر انفجار ماشینی بمب‌گذاری شده در محله صنوبره در شهر کوچک بئر العبد در لبنان 75 نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند.

کشتار اقلیم التفاح
در تاریخ 12/9/1985 تعدادی ده در اقلیم التفاح مورد حمله نیروهای اسرائیلی قرار گرفت. نتیجه این حمله 30 کشته و صدها زخمی بود.

کشتار اقصی
بر اثر درگیری نمازگزاران فلسطینی با گروه یهودی متعصب امنای کوه هیکل در تاریخ 8/10/1990، سربازان اسرائیلی وارد ماجرا شدند و نمازگزاران را به گلوله بستند. در نتیجه این گلوله‌باران 21 نفر کشته، 150 نفر مجروح و 270 نفر بازداشت شدند . همچنین از حرکت آمبولانس‌ها جلوگیری شد و برخی از پزشکان و پرستارها نیز در هنگام امدادرسانی مورد هدف قرار گرفتند. کشته شدگان و مجروحان تا 6 ساعت پس از پایان درگیری روی زمین بودند .

کشتار دیر الزهرانی
در سال 1994، منطقه دیر زهرانی در جنوب لبنان شاهد بمباران نیروی هوایی اسرائیل بود. بر اثر این یورش ساختمانی 2طبقه روی ده‌ها نفر از ساکنان آن ویران شد .

کشتار مسجد الاقصی (1)
در سال 1994 در 15 رمضان آن سال بر اثر یورش برخی از شهروندان و نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی 350 نفر از نمازگزاران که برای ادای نماز صبح آمده بودند کشته و زخمی شدند .

کشتار مسجد الاقصی (2) ( انتفاضه نفق)
بعد از اینکه اسرائیل اعلام کرد تونلی کنار دیوار غربی مسجد الاقصی باز کرده است درگیری‌های شدیدی بین مردم فلسطین و نیروهای اسرائیلی به‌وجود آمد که در نتیجه این درگیری‌ها 40 فلسطینی کشته و صدها نفر زخمی شدند. این درگیری سه روز ادامه داشت.

کشتار قانا
نیروهای اسرائیلی با استفاده از خمپاره‌های 155 میلی‌متری که استفاده از آنها در قانون بین الملل غیر مجاز می‌باشد، مقر نیروهای فیجی وابسته به سازمان ملل در شهر کوچک قانا که مردم در آنجا پناه گرفته بودند، همچنین روستاها و مناطق اطراف این شهر را هدف قرار داد. در این عملیات که خوشه‌های خشم نام داشت 105نفر که 33 نفر آنها کودک بودند کشته شدند .

کشتار مسجد الاقصی (3)
در تاریخ 28/9/2000 آریل شارون اقدام به بازدید از مسجدالاقصی كرد. این بازدید به علت اعتراض جوانان فلسطینی کامل نشد. روز بعد از این حادثه که مصادف با روز جمعه بود نیروهای اسرائیلی اقدام به گشودن آتش روی نمازگزاران کردند که بر اثر آن 7 نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند . این درگیری منجر به انتفاضه دوم مردم فلسطین شد . و همچنان این کشتارها در قرن بیست‌و‌یکم ادامه دارد
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 مهر 1388 توسط مهدویون عصر ظهور
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

   دانشنامه مهدویت

لینكستان

آمار سایت

   لوگوی دوستان