تبلیغات
مقاله های مهدوی
مقاله های مهدوی

 

 

ویژگی های یهود  4

یهود این دنیا پرستان و کفار به ظاهر اهل کتاب که هیچ اهلیتی برای کتاب ندارند ، دین وکتاب خدا را هم وسیله ای برای رسیدن به منافع خویش قرار دادند .

از منظر قرآن ، تورات حقیقی هدایت ونور ومبنای احکام و قضاوت  معرفی شده است .

آنچه از قرآن کریم بر می آید اینست که تا صدر اسلام قسمت هایی از تورات واقعی وجود داشته که مهم ترین بخش آن معرفی پیامبر اسلام بوده است . الَّذِینَ ءَاتَیْنَاهُمُ الْكِتَابَ یَعْرِفُونَهُ كَمَا یَعْرِفُونَ أَبْنَاءَهُمْ...(146بقره)

یعنی همان گونه که فرزندانشان را می شناختند ، پیامبر را می شناختند . این مطلب ، نشان دهنده اینست که چقدر نشانه های پیامبر چقدر واضح و شفاف آمده بوده است . واگر می شنویم که چند تن از سران یهود ، پیامبر را در شب ولادتش شناسایی کرده و آن یهودی از وحشت غش میکند ؛ جای تعجب نیست .

أَفَتطْمَعُونَ أَن یُؤْمِنُواْ لكُمْ وَ قَدْ كَانَ فرِیقٌ مِنهُمْ یَسْمَعُونَ كَلامَ اللَّهِ ثُمَّ یحَُرِّفونَهُ مِن بَعْدِ مَا عَقَلوهُ وَ هُمْ یَعْلمُون‏

پس آیا انتظار دارید [چنین مردمى‏] به  شما اعتماد کنند، با آن كه گروهى از آنان سخن خدا را مى‏شنیدند و بعد از درك آن، تحریفش مى‏كردند در حالى كه خود مى‏دانستند؟(75- بقره)

وَ إِذَا لَقواْ الَّذِینَ ءَامَنواْ قَالواْ ءَامَنَّا وَ إِذَا خَلا بَعْضُهُمْ إِلىَ‏ بَعْضٍ قَالوا أَتحَُدِّثونهَُم بِمَا فَتََ اللَهُ عَلَیْكُمْ لِیُحَاجّوكم بِهِ عِندَ رَبِّكُمْ  أَ فَلَا تَعْقِلون‏

 و چون با مؤمنان روبه رو شوند گویند: ایمان آورده‏ایم، و چون با یكدیگر خلوت كنند گویند: چرا با مسلمانان از آنچه خدا براى شما [از اوصاف محمد صلّى اللّه علیه و آله‏] آشكار نموده، گفت و گو مى‏كنید تا با آن نزد پروردگارتان با شما احتجاج كنند؟ آیا نمى‏اندیشید؟!

برخى از یهود وقتى مسلمانان را مى‏دیدند، به آنها مى‏گفتند: چون اوصاف و نشانه‏هاى محمد صلى اللَّه علیه و آله در تورات ما هست، ما نیز ایمان آورده‏ایم. ولى بعضى افراد وقتى به آنان مى‏رسیدند، آنان را مورد سرزنش و مؤاخذه قرار مى‏دادند كه چرا اوصاف و نشانه‏هاى محمد صلى اللَّه علیه و آله را براى مسلمانان بازگو مى‏كنید؟ اگر آنچه در تورات است به آنها خبر دهید، روز قیامت علیه شما بكار مى‏گیرند.

وبا توجه به تأثیر فرهنگی شدیدی که یهود صدر اسلام بر اعراب داشتند که حتی سران مکه در آغاز دعوت پیامبر از علمای یهود درباره حقانیت پیامبر نظرخواهی میکردند ؛ اگر یهود رسالت ایشان را تأیید میکرد ، اوضاع به گونه ای دیگر رقم میخورد.

فَوَیْلٌ للذِینَ یَكْتبونَ الْكِتَابَ بِأَیْدِیهمْ ثم یَقولُونَ هَذا مِنْ عِندِ اللَّهِ لِیَشْترَُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِیلا  فَوَیْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتبَتْ أَیْدِیهِمْ وَ وَیْلٌ لَّهُم مِما یَكْسِبُونَ(79بقره)

پس واى بر آنها كه كتاب را با دست‏هاى خود مى‏نویسند و سپس مى‏گویند: این از جانب خداست، تا آن را به بهاى ناچیزى بفروشند. واى بر آنها از دست نوشته‏هاشان و واى بر آنها از آنچه كسب مى‏كنند.

" مردى به امام صادق (ع) عرض كرد با اینكه عوام یهود اطلاعى از كتاب آسمانى خود جز از طریق علمایشان نداشتند، چگونه خداوند آنها را نسبت به تقلید از علماء و پذیرش از آنان مذمت مى‏كند؟! (اشاره به آیه مورد بحث است) آیا عوام یهود با عوام ما كه از علماى خود تقلید مى‏كنند تفاوت دارند؟ ...

امام فرمود: بین عوام ما و عوام یهود از یك جهت فرق و از یك جهت مساوات است، از آن جهت كه مساوى هستند خداوند عوام ما را نیز مذمت كرده همانگونه كه عوام یهود را نكوهش فرموده.

اما از آن جهت كه با هم تفاوت دارند این است كه عوام یهود از وضع علماى خود آگاه بودند، مى‏دانستند آنها صریحا دروغ مى‏گویند، حرام و رشوه مى‏خورند و احكام خدا را تغییر مى‏دهند، آنها با فطرت خود این حقیقت را دریافته بودند كه چنین اشخاصى فاسقند و جایز نیست سخنان آنها را در باره خدا و احكام او بپذیرند، و سزاوار نیست شهادت آنها را در باره پیامبران قبول كنند، به این دلیل خداوند آنها را نكوهش كرده است. الی اخر حدیث....(تفسیر نمونه- ذیل آیه)

مِّنَ الَّذِینَ هَادُواْ یحَُرِّفونَ الْكلَِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ(‏46نساء)

وَ إِنَّ مِنْهُمْ لَفَرِیقًا یَلْوُنَ أَلْسِنَتَهُم بِالْكِتَابِ لِتَحْسَبُوهُ مِنَ الْكِتَابِ وَ مَا هُوَ مِنَ الْكِتَابِ وَ یَقُولُونَ هُوَ مِنْ عِندِ اللَّهِ وَ مَا هُوَ مِنْ عِندِ اللَّهِ وَ یَقُولُونَ عَلىَ اللَّهِ الْكَذِبَ وَ هُمْ یَعْلَمُونَ( 78آل عمران)

 و همانا گروهى از آنها هستند كه به هنگام تلاوت كتاب، زبان خود را چنان مى‏پیچانند كه گمان كنید [آنچه مى‏خوانند] از كتاب خداست در حالى كه آن از كتاب خدا نیست، و ادّعا مى‏كنند كه آن از جانب خداست در حالى كه از جانب خدا نیست، و بر خدا دروغ مى‏بندند و خودشان هم مى‏دانند.

و این تعبیر در اینجا كنایه جالبى از تحریف سخنان الهى است گویا آنها هنگام تلاوت تورات وقتى به صفات پیامبر اسلام كه بشارت ظهورش در آیات تورات آمده بود مى‏رسیدند در همان حال آن را تغییر مى‏دادند و چنان ماهرانه این عمل انجام مى‏گرفت كه شنونده گمان مى‏كرد آنچه را مى‏شنود متن آیات الهى است.

إِنَّا أَنْزَلْنَا التَّوْراةَ فیها هُدىً وَ نُور ٌ یَحْكُمُ بِهَا النَّبِیُّونَ الَّذینَ أَسْلَمُوا لِلَّذینَ هادُوا وَ الرَّبَّانِیُّونَ وَ الْأَحْبارُ بِمَا اسْتُحْفِظُوا مِنْ كِتابِ اللَّه (مائده 44)

ما تورات را نازل كردیم كه در آن نور و هدایت است. پیامبران كه مطیع فرمان خدا بودند با آن براى یهود حكم مى‏كردند، و [همچنین‏] علما و دانشمندان با همین كتاب كه به آنها سپرده شده بود و بر آن گواه بودند، داورى مى‏نمودند.

 اما یهود از عمل نکردن به دستورات تورات شروع کرده و به تدریج دست به تحریف آن زدند وآنچه را که با منافع آنها سازگار نبود حذف کردند .

ولی یهود از عمل نکردن  به دستورات تورات شروع کرده و کم کم آنچه را که با هوی هایشان شاز گار نبود حذف کردند .


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 اسفند 1389 توسط مهدویون عصر ظهور
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

نظر سنجی

پیوند ها

   دانشنامه مهدویت

لینكستان

آمار سایت

   لوگوی دوستان